شماره برقکار ساختمان در اصفهان - دکه سبز

شماره برقکار ساختمان در اصفهان - دکه سبز


مرحله های سیم کشی ساختمان به چه شکل بایستی انجام بشود؟ سیم کشی ساختمان به چند روش انجام می شود؟ اصلی ترین و مهم ترین قانون در سیم کشی چه قانونی است؟ از اصلی ترین اشتباهاتی که در سیم کشی انجام می شود کدامین اشتباه هستند؟ آیا شما هم به دنبال شماره تلفن برقکار ساختمان در اصفهان هستید آیا می دانید از کجا باید این شماره را دریافت نمود؟ با ما همراه باشید تا در این زمینه بهترین اطلاعات را به شما عزیزان ارائه دهیم و بتوانید از انها به بهترین شکل استفاده نمایید!!

سیم کشی ساختمان در اصفهان:

صنعت ساختمان سازی در دنیای امروز با پیشرفت های قابل توجه ای رو به رو است. سیم کشی ساختمان یکی از اصلی ترین مرحله های ساخت و اماده سازی یک ساختمان برای زندگی کردن کار یا هر هدف دیگر می باشد. انجام دادن درست و اصولی سیم کشی به عنوان اصلی ترین مراحل برای فراهم نمودن  نتایج دلخواه و مورد نظر می شود. زیرا حفظ امنیت اهمیت بالایی دارد و از اهمیت شایان و زیادی برخوردار است. بنابراین باید این کار جوری انجام شود که زمیه پیدایش هر گونه اتفاق مثل کاهش آتش سوزی و سلامت افراد را تضمین می نماید.

راهنمای مطالعه: شرکت سرویس مدرسه در اصفهان

سیم کشی ساختمان اصولی چگونه است؟

به مدلی از سیم کشی سیم کشی روکار می گوییم که سیم ها از روی کچ دیوار به شکل آزاد عبور داده می شود و همه این سیم ها را می توان با چشم دید و در صورت بروز و پیدایش هرگونه مشکلی می توان خیلی راحت ان محل را پیدا کرد.

سیم های توکار از پیچیدگی زیادی برخوردار است و با توجه موقعیت ساختمان ها و جاهایی مثل دکوراسیون و زیبایی، ارزش مالی و اهمیت امنیت ساختمان هم بیشتر خواهد شد.

شماره برقکار ساختمان در اصفهان - دکه سبز
 

سیم کشی با جعبه تقسیم چگونه است؟

در این راه و روش سیم های برق در بالاهی دیوار و از درون لوله برق به شکل افقی عبور داده می شود و در هر نقطه ای که لازم باشد قوطی ها کا گذاشته می شوند. روش سیم کشی با جعبه تقسیم قبلا خیلی بیشتر از الان استفاده می شد و مورد استفاده قرار می گرفت. اما امروز و الان با پیشرفت تکنولوژی و وسایل به روز و مدرن سیم کشی استفاده از آن خیلی کمرنگ تر شده است. البته باید کفت که ایمنی و عیب یابی این راه و روش در مقایسه با راه های قبلی اصلا قابل مقایسه نخواهد بود. برای همین به عنوان یک روش کلاسیک از ان نام برده می شود. شماره تلفن برقکار ساختمان در اصفهان را هم هر موقع که بخواهید می توانید از ما دریافت نمایید و از خمات انها بهترین استفاده را ببرید.

سیم کشی به وسیله قوطی کلید و پریز:

همان طور که از اسمش پیدات در این روش از قوطی های کلید و پریز به جای قوطی تقسیم استفاده می نمایند. باید کفت که لازم است در زمان نصب کلید و پریز فضای مورد نیاز برای سیم ها ایجاد شود تا کلید و پریز ها به راحتی درون قوطی نصب شوند. باید گفت که در حالت عادی قوطی های کلید و پریز جای کافی برای تقسیم سیم ها را ندارد و برای اینکه سیم ها فضای خوبی را داشته باشند باید در پشت قوطی ها شروع به کنده کاری کرد. در این راه سیم های روشنایی از سیم های از سیم های پریز جدا هستند و برای هر 2 قسمت سیستم سیم کشی نیاز است و باید انجام بگیرد. این روش امروزه از بهترین و مشهور ترین راه ها برای سیم کشی ساختمان به شمار می رود و معمولا در همه ساختمان ها از این روش استفاده می نمایند.

راهنمای مطالعه: عطر و ادکلن اصفهان

مراحل سیم کشی ساختمان چگونه است؟

به شکل کلی اول تا اخر سیم کشی ساختمان شامل چند مرحله است که هر کدام مکمل آن یکی است و همه مراحل باید به شکل دقیق انجام شود. این مرحله موارد زیر را بر عهده می گیرد:

  • نقشه:

پیش از انجام دادن هرکاری برای سیم کشی لازم است که نقشه کلی از ساختمان مورد نظرمان را داشته باشیم که می تواند از طرف مهندس برق یا اینکه شخص برقکار ارائه گردد. به کارگیری از نقشه می تواند در روند و راه سیم کشی ما را جلوتر بیندازد و در سرعت آن تاثیر زیادی را داشته باشد و همه اصول و قوانین در این کار بایستی که حتما رعایت شود. شماره برقکار ساختمان در اصفهان را که داشته باشید همه این موارد را به شما توضیح خواهد داد.

خط تراز و اندازه:

بعد از انکه نقشه کلی ساختمان مشخص و تعید شد لازم است که برای کنده کاری به جای کلید و پریزها از خط تراز استفاده کرد. بر طبق قواعد استاندارد سیم کشی لازم است که فاصله کلید ها از کف و سقف ساختمان اندازه گرفته شود و با شلنگ تراز محل دقیق ان را مشخص نمود تا در سطحی کاملا استاندارد و منطبق نصب شود.

شماره برقکار ساختمان در اصفهان - دکه سبز
 

شماره تلفن برقکار ساختمان در اصفهان و کنده کاری:

وقتی که نقشه کلی و طرح کلی و اصلی سیم کشی اماده شد و همین طور محل کلید و پریز را مشخص کردید باید برای جاگذاری و قرار دادن این قطعه ها شروع به کنده کاری نمایید. در روش های های قدیمی کار کنده کاری با وسیله هایی مثل تیشه، چکش و قلم انجام می شود که انصافا کار سختی بود. اما امروزه با پیشرفت ابزارآلاتی که آمده است از دستگاه ها و وسایلی مانند بتن کن استفاده می کنند. که با استفاده از این وسایل در کمترین زمان می توانید عملیات و کار کنده کاری را انجام بدهید.

نکاتی که لازم است در زمان سیم کشی ساختمان دقت کرد؟

برای اینکه سیم کشی ساختمان به شکل اصولی و دقیق انجام شود باید استاندارد هایی را رعایت نمود که این استاندارد و پارامترها عبارتند از:

  1. تا انجا که می شود از مزدحم کردن دیوارها و قوطی گذاری ها بی هدف پرهیز نمایید و این کار را انجام ندهید. چرا که چنین کاری هم کیفیت و هم اینکه سرعت سیم کشی را خیلی کم می کند.
  2. از قوطی و لوله های شکسته در سیم کشی استفاده ننمایید و در صورت زیاد بودن مسیرلوله ها برای متصل کردن انها باید از لوازمی مانند لنت و بوش های به خصوص استفاده نمود.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *